Wraith Kryptos

Slovo "kryptos" pochází ze starořečtiny a souvisí se vším, co je nějak skryto. Tato zakázková kolekce 50 motorových vozidel, při jejímž navrhování byl inspirací tajný svět kryptologie, přitahuje hlavně zvídavé duchy.

Základním úhlem pohledu pro tyto neklidné povahy je samozřejmě design. U nové kolekce Wraith Kryptos způsobila vášeň jednoho designéra pro kryptografii využití modelu Wraith jako ochotného podkladu pro složitý a tajemný design. Kolekce Wraith Kryptos obsahuje komplexní kódy umožňující přístup k fascinujícímu vzhledu auta.

Kolekce Wraith Kryptos totiž v sobě nese šifrovanou sadu kódů, které se objevují porůznu v autě pro zákazníkovo potěšení a pobavení a vedou ho na cestě plné objevů a intrik. Nezasvěceným se tyto kódy jeví přinejmenším na povrchu jako svůdný design sloužící čistě estetickým účelům a nevidí v nich žádné rozpoznatelné schéma. Ovšem ti, kteří se mohou podívat z blízka, tedy těch pár vlastníků klíčků, budou pohlceni dobrodružstvím s poučným závěrem.

Kryptografická stopa začíná u sošky Spirit of Ecstasy, která zdobí kapotu aut této značky už víc než století. Rytina se zelenými smaltovanými detaily přivádí na scénu kód Rolls-Royce založený na záhadné figurce. O něco níž přitáhnou oko přepracované nárazníkové vložky, jemně modifikující jak gesto, tak i dojem z modelu Wraith, a dodávají této kolekci vlastní identitu.

Lákavá barva kolekce je spojnicí k nejvnitřnějšímu tajemství automobilu. Barevný odstín exteriéru Delphic Grey je vyrobený na zakázku a jeho základem je solidní základový antracit. Má navíc skrytý efekt - dopadající sluneční paprsky probouzejí v barvě modré a zelené slídové vločky. Tento efekt je ještě umocněn ručně malovanou dvojitou linkou po celé délce vozu; horní v nově vyvinuté zelené barvě Kryptos Green, stínová dolní linka je zase v odstínu Dark Grey, obě v sobě nesou další vodítko k vnitřnímu kódu. Dojem z exteriéru doplňují částečně leštěná kola se středy v odstínu Orbit Grey ozdobenými úzkým barevným proužkem.

KONTAKTUJTE PORADCE